Zabieg laserowy w leczeniu żylaków, dla kogo jest wskazany?
Laserowe usuwanie żylaków to zabieg, w którym wykorzystuje się wiązkę światła laserowego o odpowiedniej długości, która przekazywana jest do chorego naczynia za pomocą światłowodu - w konsekwencji światła laserowego naczynie ulega zamknięciu, zwłóknieniu, a następnie docelowemu zanikowi. Laserowy zabieg usuwania żylaków jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia niewydolności żylnej głównie ze względu na małą inwazyjność wspomnianego rozwiązania, a jednocześnie dużą skuteczność zabiegu, która polega na usunięciu naczynia żylnego. Co więcej, zabieg laserowy daje świetny efekt estetyczny, a to wszystko dzięki wykorzystaniu cienkich światłowodów. Zabieg jest bardzo bezpieczny dla pacjenta, a zarazem komfortowy, ponieważ przed jego wykonaniem pacjent jest znieczulany, a po zabiegu prowadzona jest odpowiednia profilaktyka.
Kto może skorzystać z laserowego usuwania żylaków?
Z zabiegu laserowego usuwania żylaków mogą skorzystać osoby, które cierpią na niewydolność żylną jednego z głównych pni żył, np. żył odpiszczelowych, odstrzałkowych, a także głównych gałęzi wspomnianych żył. Zabieg świetnie nadaje się dla osób, które zmagają się z ponownym wznowieniem żylaków po innym zabiegu. Laserowe usuwanie żylaków stosowane jest również w przypadku, gdy trzeba zająć się naczyniami po przebytej zakrzepicy lub zapaleniu żył.
Jak wygląda zabieg laserowy?
Procedura związana z wykonaniem zabiegu laserowego usuwania żylaków rozpoczyna się od przygotowania pacjenta, czyli wykonania znieczulenia i wprowadzenia światłowodu do światła naczynia. W trakcie badania USG żył umieszcza się końcówkę przekaźnika w okolicy stawu kolanowego lub pachwiny, czyli w miejscach, w których chore naczynie łączy się z głębokimi naczyniami. Po prawidłowym umieszczeniu światłowodu w świetle naczynia rozpoczyna się proces obkurczania naczynia, podczas którego w okolicy chorej żyły podaje się specjalny preparat. Dzięki takiemu działaniu chore naczynie się obkurcza - tylko żyła zostaje znieczulona i odseparowana od otaczających ją tkanek. Po wykonaniu wszystkich tych czynności rozpoczyna się właściwy zabieg laserowego usuwania żylaków. Po przeprowadzonym zabiegu na kończyny dolne są zakładane specjalne opatrunki i uciskowe pończochy. Pacjent tuż po zabiegu może samodzielnie chodzić i wrócić do normalnego funkcjonowania.
Komentarze
Marysia
Data dodania: 2021-09-28 13:05:18
Aktualnie czekam na wizytę w celu wykonania skleroterapii, mam nadzieje że wszystko się uda.
Adres IP: **.***.**.111
Edytaaa
Data dodania: 2021-04-26 17:23:12
Niedawno miałam wykonywany zabieg laserowego usuwania żylaków. Szybko wróciłam do normalnego funkcjonowania.
Adres IP: ***.***.**.36
Wiola
Data dodania: 2021-04-22 14:44:24
Od niedawna cierpię na niewydolność żylną.
Adres IP: ***.***.***.150